Dom z dużą kotłownią

Dom z dużą kotłownią

Projekt kotłowni na paliwo stałe

Osobną kwestią, na której dość często zależy inwestorom jest to, by w nowo budowanym domu była dość duża kotłownia, w której pomieści się nie tylko duży piec (nawet na paliwa stałe), ale również na sekcję składową – i na opał (jeśli zachodzi taka potrzeba), i na zapasy spożywcze, i na przechowywanie innych przedmiotów.

Wszystkie firmy projektowe ogłaszające się obecnie na rynku posiadają przeważnie w swojej ofercie gotowe projekty domów uwzględniające dużą kotłownię, bez konieczności niepotrzebnego ingerowania w projekt i ponoszenia dodatkowych kosztów przez klienta. Osoby zainteresowane mogą być tym bardziej pocieszone, że obecnie bardzo często można całkowicie bezpłatnie na stronie projektanta zamówić kompletny i bezpłatny katalog projektów domów i na spokojnie w domu przejrzeć wszystkie propozycje, po czym wybrać tę najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom. W tym przypadku będzie to – rzecz jasna – dom z dużą kotłownią.

Ogrzewanie podłogowe i ścienne

Dom z dużą kotłownią Białystok
Dom z dużą kotłownią Białystok

Poszukując więc projektów domów jednorodzinnych warto sprawdzać głównie takie, które uwzględniać też będą projekt kotłowni na paliwo stałe. Wtedy będziemy pewni, że w pomieszczeniach użytkowych nie zabraknie nam wymaganej powierzchni użytkowej. Cała sytuacja zależna jest też od miejsca zamieszkania.

Jeśli w danej lokalizacji prawo nie zabrania wykorzystywania do ogrzewania domu paliw stałych (zwróćmy tu uwagę na ostatnie ustawy antysmogowe, na które decydują się niektóre miasta), to zawsze możemy przeznaczyć w kotłowni odpowiednio dużo miejsca na np. kocioł klasy 5, a ewentualnie później, po zmianach prawnych i konieczności wymiany źródła ciepła, zagospodarować ją w inny sposób.

Nowoczesne systemy grzewcze: ogrzewanie podłogowe i ścienne


Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na powyższy temat, skontaktuj się z naszym biurem. Polecamy również zapoznanie się z innymi materiałami publikowanymi na łamach naszego bloga, jak: zalety podłogówki, ekonomiczne ogrzewanie domu jednorodzinnego czy też dom bez grzejników.