instalacje podłogowe białystok

Instalacje podłogowe Białystok

Instalacje podłogowe to forma instalacji grzewczych, która w ostatnich kilku latach święci ogromne tryumfy. Wykorzystuje się je powszechnie przy współczesnym, nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym, ale także coraz częściej wkraczają one do sektora usług. Wielostronne zalety podłogówki sprawiają, iż jej wykorzystanie staje się nie tylko synonimem luksusu, jak dawniej, ale głównie racjonalnym podejściem do kwestii ekonomiczności wykorzystania ogrzewania. Z tego tez powodu wielu inwestorów decyduje się na montaż ogrzewania podłogowego.

Zalety ogrzewania podłogowego

Jakie są jednak owe, słynne zalety podłogówki? Jakie mamy typy ogrzewania instalacji podłogowych i jakimi cechami się one charakteryzują?

instalacje podłogowe białystok
instalacje podłogowe białystok

Ogrzewanie podłogowe jest przede wszystkim ekonomiczne. Instalacja grzewcza pracuje na niższych temperaturach, niż grzejniki tradycyjne, co sprowadza się do znacznych oszczędności w zużyciu paliwa grzewczego. Kolejna zaletą jest także pozbycie się szkodliwych pleśni, grzybów czy bakterii z pomieszczeń, utrzymanie wilgotności powietrza na pożądanym poziomie (unikanie wysuszenia powietrza), a także zmniejszenie zjawiska konwekcji, co sprawia, iż kurz i roztocza nie unoszą się w takiej ilości w powietrzu. Instalacje podłogowe są wiec idealnym rozwiązaniem dla alergików i astmatyków.

Rodzaje ogrzewania podłogowego

Kolejne pytanie dotyczyło rodzajów ogrzewania podłogowego. Zasadniczo jest ich dwa: ogrzewanie wodne i elektryczne. Każde z nich ma swoje własne, odrębne zalety i wady ale także te główne, jakimi cechują się instalacje podłogowe generalnie. Wśród odrębnych zalet ogrzewania elektrycznego jest szybkość i łatwość nagrzania podłogi, a wśród wad wysokie koszty pozyskania energii. W przypadku wodnej instalacji podłogowej wada będzie ciężar samej instalacji oraz konieczność położenia wylewki, a zaletą możliwość współpracy z tanimi paliwami grzewczymi (np. stosowanie kotłów na drewno czy węgiel).

Instalacje podłogowe Białystok

Jakie więc ogrzewanie wybrać? To już zależy od możliwości inwestorów oraz ich własnych, subiektywnych potrzeb oraz odczuć. Sami musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, które wady są dla nas najbardziej odstręczające, a które zalety najbardziej kuszące. Jeśli jesteś zainteresowany instalacją ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z nami! Oferujemy profesjonalne doradztwo oraz darmową wycenę systemu!