ogrzewanie gazowe podłogowe

Ogrzewanie gazowe podłogowe Białystok

Ogrzewanie gazowe podłogowe może stać się rozwiązaniem problemów wielu polskich miast ze smogiem i różnego typu zanieczyszczeniami powietrza. Problemy takie występują już od kilkunastu lat, ale w ostatnich kilku latach stały się tak naglące, iż do walki z nimi zaprzęgnięto wiele działań krajowych, a nawet międzynarodowych. Niestety mimo najszczerszych chęci ogrzewanie domu gazem nie jest sprawą tanią. Z pewnością każdy chciałby oddychać czystym powietrzem, ale nie każdy jest w stanie płacić rachunki za ogrzewanie w sezonie jesienno-zimowym w wysokości, jakiej generują opłaty za gaz.

W pewnym stopniu wyjściem z tej patowej sytuacji jest wykorzystanie ogrzewania podłogowego, które jest ekonomiczniejsze niż ogrzewanie konwencjonalne, opierające się o tradycyjne grzejniki ścienne. Podłogówka, niezależnie od wykorzystywanego paliwa działa na niższych temperaturach co zapewnia oszczędności w zużyciu paliwa, a co za tym idzie oszczędności finansowe.

Zalety podłogówki na gaz

Ogrzewanie gazowe podłogowe to przede wszystkim także wygoda w obsłudze. Piec gazowy jest mały, estetyczny i funkcjonalny do tego stopnia, że bez większych problemów można umieścić go nawet na ścianie korytarza czy pokoju. Nie ma potrzeby posiadania dodatkowego pomieszczenia- kotłowni, ani także dużej działki, na które zmieściłby się skład na paliwo, jak byłoby w przypadku opalania drewnem czy gazem.

ogrzewanie gazowe podłogowe białystokPodłogówka gazowa generuje więc znaczne oszczędności miejsca i pozwala na wysoki komfort użytkowania. Niestety w tym przypadku musi znaleźć się jedno ale. Oszczędności miejsca oczywiście są, ale pod warunkiem że na działce mamy przyłącze gazowe lub mamy możliwość takie zrobić. Oczywiście podciągnięcie przyłącza gazowego to także koszty, ale jedyna alternatywą jest zrobienie zbiornika na gaz ciekły. W takim przypadku podłogówka na gaz traci zaletę oszczędności miejsca na działce, gdyż zbiornik na gaz nie jest mały, ani tani. Co więcej korzystając z gazu ciekłego musimy liczyć się z większymi kosztami zakupu energii, gdyż jest ona droższa niż gaz pobierany z sieci gazowej.

Ogrzewanie gazowe podłogowe Białystok

Podłogówka z instalacji gazowej to więc spore korzyści, szczególnie dla środowiska i własnej wygody użytkowników, ale i pewne ograniczenia i nieco wyższe koszty. Jeśli jesteś zainteresowany ogrzewaniem podłogowym i chcesz wiedzieć ile wyniesie jego instalacja w twoim domu lub mieszkaniu, to skontaktuj się z nami! Oferujemy darmową, niezobowiązującą wycenę, która pomoże Ci podjąć decyzję o instalacji podłogówki.