rury do ogrzewania podłogowego

Rury do ogrzewania podłogowego Białystok

Sercem każdego podłogowego systemu grzewczego są rury do ogrzewania podłogowego ułożone w konkretne schematy pod podłogą. Zarówno ułożenie schematów, zachowanie odpowiednich szczelin od ścian zewnętrznych, drzwi, okien, filarów itp., jak również wybranie odpowiednich materiałów stanowi gwarancję sukcesu, a więc efektywności i bezawaryjności całej instalacji grzewczej.

rury do ogrzewania podłogowego białystok
rury do ogrzewania podłogowego białystok

Jakie rury do podłogówki wybrać?

Rury do podłogówki najczęściej wybierane są spośród różnego typu rur giętkich z tworzywa sztucznego, dużo rzadziej inwestorzy sięgają po lepsze ale i droższe rury do podłogówki miedziane w osłonkach z tworzywa. Warto już na wczesnych etapach tworzenia projektu systemu ogrzewania podłogowego zorientować się jakie rury do podłogówki będą w konkretnych rozwiązaniach i budynkach, najlepsze.

Przede wszystkim rury do podłogówki muszą być odporne na korozję. Jeśli mamy do czynienia z ogrzewaniem podłogowym wodnym, czynnikiem grzewczym krążącym w przewodach grzewczych będzie woda, a więc maksymalne wzmocnienie odporności materiału z jakiego są tworzone rury jest jak najbardziej zasadne.

Giętkie rury do podłogówki

Drugą cechą jaką bezapelacyjnie muszą mieć rury grzewcze do podłogówki jest giętkość. Aby podłogówka mogła działać bez problemów i kosztownych awarii konieczne jest takie rozplanowanie pętli grzewczych, aby połączenia między rurami nie pojawiały się w warstwie wylewki. Wszelkie niezbędne łączenia rur muszą znajdować się na powierzchni. W innym razie każda awaria, na którą w dużo większym stopniu narażone są elementy łączeń, kończyłaby się kosztownym remontem podłogi. Giętkie rury do podłogówki umożliwiają takie ułożenie każdej pętli, aby zupełnie zbędne stało się łączenie rur pod podłogą.

Rury do ogrzewania podłogowego – średnica

Kolejną kwestią do wyboru jest średnica rur do podłogówki. Tu już jest jednak znacznie prościej gdyż zdecydowana większość rur do podłogówki ma średnicę zewnętrzną nie przekraczającą 20 mm.