sterowanie ogrzewaniem

Sterowanie ogrzewaniem

Budując własny dom, naturalne jest, że chcemy mieć wszystko w najlepszym porządku. Smart home to technologia, która pozwala nam na osiągnięcie niepowtarzalnego poziomu komfortu na co dzień. Jednym z ważniejszych aspektów tego nowoczesnego rozwiązania jest sterowanie ogrzewaniem. Nasuwa się pytanie – jak sterować ogrzewaniem domu zdalnie? Inteligentny dom wyposażony jest w połączenia z siecią Wifi lub Bluetooth, które umożliwiają sterowanie ogrzewaniem przez telefon lub inne urządzenie mobilne, które musi mieć tylko połączenie z siecią bezprzewodową.

sterowanie ogrzewaniem
sterowanie ogrzewaniem

Sterowanie ogrzewaniem

Regulacja ogrzewania przez telefon może brzmieć jak technologia z przyszłości, ale jest to system, który działa dzisiaj, a co więcej, z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularny i tańszy. Sterowanie ogrzewaniem przez telefon nie jest szczytem możliwości technologii smart home. Inteligentny dom, dzięki precyzyjnym czujnikom sam wykrywa kiedy należy ogrzewać, a kiedy wentylować lub ochładzać pomieszczenia. Sterowanie ogrzewaniem przebiega wówczas automatycznie, bez ingerencji człowieka. Można też skusić się na system, który reaguje na komendy głosowe – wtedy też nawet regulacja ogrzewania przez telefon jest zbędna (może stanowić po prostu dodatek lub awaryjne sterowanie ogrzewaniem).

Ogrzewanie podłogowe w systemie smart home

Jak sterować ogrzewaniem domu, w przypadku grzania podłogowego? Dokładnie tak samo. Specjalista, który będzie nam instalował sterowanie ogrzewaniem powinien zadbać o to, aby system działał idealnie, bez żadnych wad ani przeszkód, bez względu na to, jaki rodzaj ogrzewania jest już zamontowany w naszym domu. Oprócz sterowania ogrzewaniem, technologia smart home pozwala nam także na kontrolę nad oświetleniem, nagłośnieniem, systemami bezpieczeństwa (alarm antywłamaniowy, przeciwpożarowy lub przeciwpowodziowy), czujnikami dymu, oknami i drzwiami, domofonem, kamerami, multimediami, garażem, bramą wjazdową, czy też nawadnianiem roślin doniczkowych lub ogrodowych, w przypadku domów otoczonych zielenią.

Chcesz zainstalować ogrzewanie podłogowe w swoim domu lub mieszkaniu? Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę systemu! Zachęcamy do kontaktu!