Styropian do ogrzewania podłogowego

Styropian do ogrzewania podłogowego

Co daje wykorzystanie styropianu z folią aluminiową pod podłogówką?

Wiele osób zadaje pytania dotyczące tego czym są płyty do ogrzewania podłogowego – jest to rodzaj ogrzewania umożliwiający dowolne manipulowanie ogrzewaną podłogą na etapie budowy domu, szeregówki czy bliźniaka (a nawet remontu mieszkania w bloku i kamienicy), równie często są zwane jako płyty systemowe do ogrzewania podłogowego. Płyty takie umożliwiają dowolność w rozłożeniu ogrzania podłogi w miejscach, w których będzie to najbardziej efektywne. Dzięki temu możemy w łatwy sposób ominąć meble, ponieważ ogrzewanie podłogi pod meblami generuje dodatkowe koszty, a nie przekłada się praktycznie wcale na efektywność grzewczą naszego domostwa. Dlatego podkład pod ogrzewanie podłogowe daje nam możliwość lepszej izolacji oraz można by rzec porządniejszego ogrzania naszego domu.

Nowoczesne podkłady do ogrzewania podłogowego

Prawdziwy styropian do ogrzewania podłogowego nie wymaga wielkiego wkładu finansowego, a pozwala zachować wysoką wydajność naszego systemu do ogrzewania budynku. Jest często stosowany przy budowie budynków komercyjnych takich jak biura, dlatego styropian do ogrzewania podłogowego 3 cm sprawdza się najlepiej na wielkich powierzchniach biurowych i jest dla nich polecany. Wykorzystuje się obecnie również specjalne, wyprofilowane i prefabrykowane płyty do ogrzewania podłogowego, w których od razu można wprowadzić rury grzewcze, bez konieczności wcześniejszego przygotowywania styropianu.

Styropian do ogrzewania podłogowego Białystok
Styropian do ogrzewania podłogowego Białystok

Natomiast to czym jest lub może być dobrze rozprowadzony pod naszą instalacją styropian do ogrzewania podłogowego bez wylewki niewątpliwie może pozytywnie wpłynąć na walory estetyczne, ale i także zdrowotne naszego ogrzewania. W małych szeregówkach czy przede wszystkim bliźniakach jest to rozwiązanie stosowane na tyle powszechnie, że ceny nie są zupełnie wygórowane i większość ekip budowlanych, remontowych czy budowlano-remontowych poleca właśnie takie rozwiązanie dla klientów indywidualnych.

Pozwala ono bowiem zachować umiar w wydatkach na ogrzewanie i bezpieczeństwo naszego systemu grzewczego w domu (w końcu jak często słyszy się o wadliwie funkcjonujących systemach grzewczych tradycyjnych takich jak grzejniki czy kaloryfery? Szkoda przepłacać). A z drugiej strony styropian do ogrzewania podłogowego z wypustkami zapewnia wysoką efektywność. Najlepszy dostępny na rynku styropian systemowy do ogrzewania podłogowego pozwala zachować nam taki właśnie umiar w kosztach, oferując w zamian dobrze funkcjonujący system – pod warunkiem oczywiście poprawnego zamontowania go w konstrukcji naszego budynku przez ekipę budowlaną czy budowlano-remontową – a jednocześnie nie rujnuje naszego portfela.


Jeśli planujesz układanie podłogówki i poszukujesz dostawcy najlepszych rozwiązań grzewczych (w tym kompletnych systemów instalacyjnych, czyli m.in. właśnie styropianu do podłogówki), dobrze trafiłeś. Skontaktuj się z naszym biurem w celu nabycia interesującego Cię produktu lub zgłoś się po darmową wycenę ogrzewania w naszym systemie. Oprócz kalkulacji kosztów dla klientów indywidualnych możesz liczyć też na dostarczanie wszelkich potrzebnych materiałów dla instalatorów i na inne korzyści. Nawiąż współpracę już teraz.

Tematy, które mogą Cię zainteresować: pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe pod podłogę drewnianą.