termostat podtynkowy

Termostat podtynkowy

Ogrzewanie podłogowe, wraz z swoimi wszechstronnymi zaletami stanowi coraz częściej wybierany sposób ogrzewania, zwłaszcza w nowym budownictwie. Jednakże, szczególnie elektryczne ogrzewanie podłogowe jest coraz częściej wykorzystywane w starszych domach, gdzie mniej lub bardziej generalne remonty dają możliwość montażu cienkich przewodów grzejnych bez konieczności robienia grubych wylewek betonowych lub mat grzewczych bezpośrednio na starych podłogach.

termostat pod tynk
termostat pod tynk

Termostat do podłogówki

Warunkiem bezproblemowego i odpowiednio wykorzystującego swoje zalety, ogrzewania podłogowego jest zamontowanie regulatora temperatury. Termostat do podłogówki ma przede wszystkim zapewnić oczekiwany komfort cieplny, samej podłogi bądź, podłogi i temperatury powietrza w pomieszczeniach przy jednoczesnym zoptymalizowaniu kosztów ponoszonych na pobieraną energie elektryczną.

Termostaty współpracują z czujnikami temperatury, które w zależności od tego, jakie funkcje ogrzewania podłogowego nas najbardziej interesują, montujemy w podłodze bądź na ścianie. Czujnik podłogowy ma za zadanie mierzyć temperaturę podłogi, zaś czujnik naścienny- temperaturę powietrza. Współpraca obu rodzajów czujników jest polecana w przypadku, gdy ogrzewanie podłogowe stanowi główny system grzewczy w budynku.

Jakie zalety ma termostat podtynkowy?

Jedną z najbardziej docenianych zalet ogrzewania podłogowego elektrycznego, czyli wysoką estetykę zapewniają nie tylko ukryte w podłodze przewody grzejne, ale również termostat podtynkowy oferowany przez obecny rynek akcesoriów grzewczych. Termostat schowany pod tynkiem zapewnia zachowanie koniecznego minimum, urządzeń widocznych na zewnątrz ścian. Wraz z brakiem kotłowni i estetycznymi piecami elektrycznymi, termostat podtynkowy jest świetnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie nieograniczone możliwości w aranżacji wnętrz. Dodatkowo całość instalacji może być wzbogacona także przez czujnik temperatury pod tynk, którego wygląd będzie maksymalnie współgrał z termostatem podtynkowym.

Jeśli chcesz zamontować elektryczną podłogówkę w swoim domu lub mieszkaniu, to skontaktuj się z naszym biurem. Oferujemy darmową wycenę oraz fachowe doradztwo. Przy okazji zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu, np. montaż elektrycznej podłogówki czy pompy ciepła.