grzejniki podłogowe

Grzejniki podłogowe Białystok

Ogrzewanie podłogowe jako forma instalacji grzewczej pojawia się coraz częściej w jednorodzinnym budownictwie mieszkaniowym. To właśnie nowe domy, dostosowywane od początku pod wymagania ogrzewania podłogowego są najekonomiczniejszym i najbardziej racjonalnym obecnie rozwiązaniem grzewczym.

Zalety grzejników podłogowych

Grzejniki podłogowe umieszczone pod podłogą mogą zapewnić swoim użytkownikom przede wszystkim znaczne oszczędności finansowe. Podłogówka pracuje na temperaturach znacznie odbiegających od tych, na jakich pracują zwykłe instalacje centralnego ogrzewania. Temperatura czynnika grzewczego jest niższa, a pożądany komfort cieplny jest uzyskiwany poprzez bardzo dużą powierzchnię grzewczą oraz specyficzne rozłożenie temperatur.

grzejniki podłogowe białystok
grzejniki podłogowe białystok

Ekonomiczność to nie jedyna korzyść jaką zapewniają grzejniki podłogowe. Wielu inwestorów rozważa zakup i montaż tego typu ogrzewania z uwagi na możliwości poprawy warunków mieszkaniowych pod względem zdrowotnym. Grzejniki pod podłogą nie wysuszają nadmiernie powietrza w pomieszczeniach, nawet w szczytowym momencie okresu grzewczego. Ponadto grzejnik schowany w podłodze to także możliwość maksymalnego zneutralizowania siedlisk bakterii, grzybów, pleśni czy innych szkodliwych mikroorganizmów. Zamontowanie ogrzewania podłogowego w łazience, kuchni czy w korytarzu sprawi, iż podłogi bardzo szybko będą wysychać, a w nawet najtrudniej dostępnych zakamarkach pomieszczeń, nie będzie mogła utrzymywać się nadmierna wilgoć.

Obok wieloaspektowych zalet ogrzewania podłogowego, mamy także do czynienia z wadami. Jest ich wprawdzie niewiele, ale często przesądzają o rezygnacji z zakupu instalacji podłogowej. Najistotniejsza wada tego systemu grzewczego to wysokie koszty zakupu oraz montażu. Podłogówka mimo dotychczasowego rozprzestrzenienia nadal jest traktowana jako instalacja z lepszej półki technologicznej, co wpływa na koszty zakupu części.

Grzejniki podłogowe Białystok

Jeśli planujesz montaż ogrzewania podłogowego w swoim domu lub mieszkaniu to skontaktuj się z nami! Oferujemy darmową wycenę systemu, która pomoże Ci w podjęciu decyzji!