wady ogrzewania podłogowego

Wady ogrzewania podłogowego

Wady ogrzewania podłogowego to równie istotna kwestia jak wszechstronne zalety podnoszone niemal na każdym kroku przez użytkowników i producentów systemów podłogowych. Koszt instalacji podłogówki to praktycznie jeden z głównych elementów wytykanych jako wady podłogówki. Kontrargumentem jest tutaj fakt, iż podłogówka generuje spore oszczędności w całym procesie eksploatacji systemu, ale jednak pierwszy etap- zakup i montaż to bardzo duży wydatek dla każdego inwestora, który jak musimy pamiętać ma w tym momencie na głowie całą masę innych wydatków związanych z budową domu i tworzeniem mnóstwa innych instalacji.

Wady ogrzewania podłogowego

Wady ogrzewania podłogowego pojawiają się także w momencie w którym źle przemyślimy lub wykonamy schemat ogrzewania podłogowego. Odpowiednio przygotowany i wykonany projekt instalacji jest gwarancja sukcesu i efektywnej pracy podłogówki, jeśli jednak na którym etapie wykonania projektu coś pójdzie nie tak i przykładowo źle zostaną wykonane, bądź nawet źle zaprojektowane układy grzewcze w danym pomieszczeniu, może się to skończyć niedogrzaniem pomieszczenia. Tu z kolei wyłania się ogromna wada podłogówki jaką jest brak możliwości szybkich i mało kosztownych poprawek. Raz położona i zalana podłogówka nie daje się w prosty sposób zmodyfikować. Każda awaria czy ingerencja w stworzony układ grzewczy wymaga kucia podłogi i wylewki.

Ograniczenia instalacyjne

Wylewka pod ogrzewanie podłogowe to następna pozycja na liście potencjalnych wad podłogówki. Przy ogrzewaniu podłogowym wodnym jej grubość jest tak znacząca, iż montaż jej w budynkach starego typu o ograniczonej nośności sufitu może być zupełnie niemożliwy. Instalacja wraz z wylewką waży tak dużo, że większość mieszkań w blokach z minionego wieku nie ma możliwości przeprowadzenia tego typu modernizacji grzewczej.

wady ogrzewania podłogowego
wady ogrzewania podłogowego

Rozwiązaniem jest w takiej sytuacji montaż ogrzewania podłogowego elektrycznego, które oparte jest o system lekkich mat grzewczych, zatopionych w niewielkiej warstwie wylewki lub specjalnego kleju. Tu jednak pojawia się problem po ilu latach zwróci się podłogówka tego typu, gdyż energia elektryczna jest bardzo droga, a pomimo zmniejszenia jej poboru dzięki specyfice działania podłogówki, koszty i tak pozostają ogromne.

Wycena ogrzewania podłogowego

Mimo pewnych wad ogrzewanie podłogowe to wciąż opłacalny i komfortowy system grzewczy, który zdobywa coraz większą rzeszę fanów. Jeśli rozważasz instalację podłogówki to skorzystaj z zakładki kontakt i napisz do nas! Nasi eksperci specjalnie dla Ciebie przygotują darmową wycenę systemu!