instalacja ogrzewania

Instalacja podłogowa Białystok

Instalacja podłogowa to jeden z coraz częściej wybieranych sposobów ogrzewania domu. Szczególnie budownictwo jednorodzinne, często sięga po tego typu rozwiązania. To, jakie ogrzewanie podłogowe wybrać stanowi dość istotną decyzję, pociągającą za sobą określone, kolejne kroki. Poszczególne rodzaje ogrzewania podłogowego różnią się między sobą wieloma aspektami, z których ważniejszymi są cena zakupu i późniejszej eksploatacji instalacji oraz pewnymi specyficznymi wadami i zaletami.

Rodzaje instalacji podłogowych – ogrzewanie wodne

Typy instalacji podłogowych dostępnych na współczesnym rynku grzewczym to przede wszystkim instalacje wodne i elektryczne. Oba typy mają swoje, bardzo konkretne wady oraz korzyści dla użytkowników. Wodna instalacja podłogowa polecana jest przede wszystkim do nowo powstających budynków. To właśnie ten typ ogrzewania podłogowego najczęściej można znaleźć w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym. Do jej generalnych zalet należy stosunkowo niska cena zakupu, montażu, jak i późniejszej eksploatacji. Ogrzewanie wodne może współpracować bez problemów z różnymi kotłami grzewczymi, a także z pompami ciepła, co znacznie poszerza możliwości wyboru Inwestora.

instalacja podłogowa
instalacja podłogowa

Ogrzewanie podłogowe wodne ma jednak konkretne wymagania, co do warunków montażu. Do jego zainstalowania potrzebna jest dość duża powierzchnia, którą wypełni wylewka, konieczna do zatopienia rur grzewczych. Jednakże powierzchnia ta procentuje później świetną akumulacją ciepła i długim czasem oddawania nagromadzonej energii. Dzięki temu, nawet w długi czas po zakończeniu grzania, podłoga nadal oddaje ciepło do pomieszczeń. Na dobrą akumulację ciepła ma wpływ także materiał, z jakiego wykonano podłogę nad ogrzewaniem. Najlepiej sprawdza się posadzka ceramiczna i kamień, jednak obecnie możliwe jest także położenie podłogi drewnianej i dywanów.

Podłogówka elektryczna

W budynkach starszego typu bądź blokach mieszkalnych, których ograniczenia nośności sufitów nie pozwalają na montaż stosunkowo ciężkiej instalacji wodnej, rozwiązaniem jest instalacja elektryczna. Cienkie maty grzewcze, dają się bardzo łatwo i szybko zamontować, nie wymagają także zbyt skomplikowanych działań remontowych. równocześnie instalacja podłogowa elektryczna jest dość kosztowna w eksploatacji i zakupie.

Darmowa wycena ogrzewania podłogowego

Zastanawiasz się nad instalacją ogrzewania podłogowego ale najpierw chciałbyś poznać koszt systemu? Skontaktuj się z nami! Nasi eksperci wykonają dla ciebie darmową wycenę ogrzewania podłogowego i chętnie odpowiedzą na Twoje pytania!