podgrzewana podłoga

Podgrzewana podłoga Białystok

Podgrzewana podłoga to marzenie każdego zmarzlucha. Ciepło bijące od podłogi w mroźne dni, może sprawić, że znacznie łagodniej i zdecydowanie przyjemniej spędzimy sezon jesienno- zimowy, któż z nas nie chciałby usiąść na nagrzanej podłodze, która dbałaby o nasz komfort cieplny. Ciepła podłoga to także zdecydowanie lepsze rozwiązanie na poranną toaletę, niż zimne łazienkowe płytki, które w mroźne poranki przywracają nas brutalnie do życia.

Zalety ogrzewania podłogowego

Jednakże mylilibyśmy się, gdybyśmy poprzestali na stwierdzeniu, że na nasz komfort cieplny ma wpływ tylko ciepła podłoga, która skutecznie ogrzewa powietrze w pomieszczeniu. To oczywiście prawda, ale nie cała, a nawet nie najistotniejszy jej punkt. Głównym elementem jaki daje ogrzewana podłoga jest uzyskanie temperatury zbliżonej do temperatury naturalnej człowieka, w sposób najzdrowszy dla organizmu ludzkiego. Badania wykazały, że człowiek czuje się najlepiej w momencie gdy najmocniej ogrzewane są jego stopy, a najsłabiej głowa i górne partie ciała. Podłogówka poprzez stopniowe uwalnianie ciepła, zapewnia długotrwałe ogrzewanie od dołu, podczas gdy zjawisko konwekcji, czyli unoszenia się ciepła do góry, jest ograniczane do minimum.

podgrzewana podłoga białystok
podgrzewana podłoga białystok

Ogrzewanie podłogowe to jednak nie tylko zapewnienie komfortu cieplnego, to także wzrost poziomu higieniczności, szczególnie w tak newralgicznych punktach, jak łazienki i ubikacje. Podłoga z płytek ceramicznych, która jest ciągle narażona na kontakt z wodą, parą wodną i wilgocią we wszystkich możliwych rodzajach, jest potencjalnym, przyjaznym środowiskiem do tworzenia się siedlisk bakterii, pleśni i innych szkodliwych drobnoustrojów. Dobrze działająca podłogówka, taki stan rzeczy mocno ogranicza. Szybko wysychająca podłoga, nawet w najmniejszych i trudno dostępnych zakamarkach, pozwala na niwelowanie możliwie niebezpiecznych siedlisk. Odpada z tego też względu konieczność uciążliwego i długotrwałego szorowania łazienek silnymi detergentami.

Podgrzewana podłoga wraz z najlepszą dla ciała człowieka temperaturą pozwala także na utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności powietrza. Tradycyjne systemy centralnego ogrzewania, opartego o konwencjonalne grzejniki bardzo mocno wysuszają powietrze, co sprawia, że ciężko oddycha się nim wszystkim astmatykom i osobom cierpiącym na problemy z górnymi drogami oddechowymi. Podłogówka z kolei, zapewnia odpowiedni poziom, wpływający pozytywnie na zdrowie.

Podgrzewana podłoga Białystok

Jeśli jesteś zainteresowany montażem ogrzewania podłogowego w swoim domu lub mieszkaniu, to skontaktuj się z nami! Oferujemy sprzedaż i instalację systemów podgrzewanej podłogi. Napisz do nas, a otrzymasz darmową, niezobowiązującą wycenę podłogówki!