projekt smart home

Projekt smart home Białystok

Decydując się na inteligentny dom stajemy jednocześnie przed bardzo trudnym problemem- jak zaprojektować system smart home, tak aby instalacja była w pełni wydajna, sprawna i nie wymagała dużego wkładu własnego. Aby projekt smarth home mógł funkcjonować bez przeszkód konieczne jest stworzenie odpowiedniej sieci elektrycznej. To właśnie ona będzie przede wszystkim współpracowała ze wszystkimi urządzeniami i mimo że, instalacje będą sterowane aplikacją przy pośrednictwie łącza wi fi to sieć elektryczna będzie decydować o tym, czy możliwe jest dalsze rozbudowywanie systemu smart home.

Projekt smart home

Projekt smart home, aby mógł wydajnie i przede wszystkim bezawaryjnie pracować powinien być stworzony przez profesjonalistów. Tylko osoby doświadczone i w pełni zorientowane w zagadnieniu są w stanie prawidłowo sporządzić plany i przeprowadzić projektowanie systemu smart home.

Wsparcie i wiedza doświadczonych fachowców są konieczne aby móc przeprowadzić projektowanie systemu smart home. Główne, a jednocześnie podstawowe pytanie, jakie należy sobie zadać przy wstępnych pracach przygotowawczych to jaki typ instalacji chcemy wykorzystać. Jest to podstawą do dalszych rozważań i podejmowanych kroków

Działanie systemu smart home

Projektowanie systemu inteligentnego domu opiera się o dobranie odpowiedniego systemu automatyki budynkowej. Na rynku dostępnych jest kilka głównych rodzajów, przeznaczonych do działania w różnych typach architektury. Większość systemów pracuje jednak na tzw. szafie rozdzielczej. Założenie projektu smart home opartego o szafę rozdzielczą pozwala na stopniowe dołączanie do niego kolejnych segmentów i instalacji bez większych problemów i przeróbek. Szafa rozdzielcza umożliwia zebranie wszystkich instalacji, kabli z wyłączników, gniazdek, lamp, kamer czy czujników w jednym miejscu sterujących ich działaniem.

projekt smart home
projekt smart home

Wybór szafy rozdzielczej pozwala na opóźnienie w czasie, wyboru konkretnego systemu inteligentnego domu. Na etapie budowy, kiedy konieczne jest już stworzenie instalacji elektrycznej i zamontowanie szafy rozdzielczej, nie musimy jeszcze dokonywać wyboru konkretnego systemu smart home. Szafa pozwala na dopasowaniu wielu różnych rodzajów, a więc wybór może być przemyślany i konkretny.

Ogrzewanie podłogowe w systemie smart home

Jednym z elementów smart home jest możliwość sterowania ogrzewaniem. Doskonale do tego celu nadaje się ogrzewanie podłogowe, które jest niezwykle komfortowe dla domowników, a przy tym pozwala na znaczne oszczędności. Jeśli chcesz otrzymać darmową wycenę systemu ogrzewania podłogowego dla swojego domu lub mieszkania, to skontaktuj się z nami!